Wiedeńskie

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Re: Wiedeńskie

Post autor: adrian-a73 » czw gru 26, 2013 1:46 pm

Dzięki Zibert tak naprawdę to chyba jest niewielu ludzi co je trzyma a jeszcze miej co się na nich zna,no jeszcze pan Stasiek wie co dobre no i mi po części pomaga w ulepszaniu mojej ulubionej rasy,nie tak jak inni co trzymają motyle średniej klasy i może myślą że młodzi będą od nich je kupować i je trzymać pod wolierom,karmić młode bo ja mam za dużo czasu a jak młode się wychowają to myśleć co teraz zrobić?wolę się czepiać jakiś nieznanych koków i nie pchać dziadkom pieniędzy za badziewie z blachom na piersi i kosmami ,jak wiedeński kosmaty bo one nie mają dużych piór na nogach albo jeszcze mało widziałem.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob gru 28, 2013 7:38 pm

Szczerze to myślę z powrotem wrócić do tej rasy .jesli trafię na odpowiedni materiał to raczej tak
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » sob gru 28, 2013 9:53 pm

To prawda odpowiedni materiał ja go szukam od kupna pierwszej pary i jeszcze na niego nie trafiłem zawsze staram zostawiać najładniejsze młode ale takim sposobem to się trochę zejdzie na razie nie mam lepszego pomysłu a na wystawach to wiadomo co jest widać punkty i gołębia czy się to pokrywa? nie mi to oceniać ale z tamtą żadnego gołębia jeszcze nie przywiozłem a chciałbym zamiast robić bezsensowne wycieczki po kraju, może w złym miejscu szukam?

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » ndz gru 29, 2013 9:54 am

Witam. Jeżeli się nie mylę to wiedeńskie należą do grupy lotnych i chyba selekcja powinna iść w tym kierunku. Materiału hodowlanego do lotu raczej nie znajdzie się na wystawach.Trzeba szukać ptaków latających i z nich za parę lat może uda się wyselekcjonować odpowiedni materiał. Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 29, 2013 10:48 am

Niestety samo pojęcie "grupa ras lotnych" w ciągu ostatnich dziesięcioleci mocno zmieniło swoje znaczenie. Praktycznie w wielu przypadkach został tylko człon nazwy " ... lotny". Podobnie jest w przypadku wiedeńskich. Owszem, latają, ale akurat wiedeński lotny jest rasą typowo ozdobną, jak nasz współczesny PDL w typie wystawowym.Do lotu są wiedeńskie wysokolotne (wiener hochflieger), staroaustryjackie lotne ( altosterreichische timmler) czy starowiedeńskie ( altwiener timmler).

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » ndz gru 29, 2013 3:57 pm

Panowie to znaczy że jeśli on jest zakupiony na wystawie to może nie latać?? po tym co napisaliście powinienem pozbyć się tych wszystkich moich koków bo nie będą latać?, możecie mi wierzyć lub nie latają i to ładnie, kiedyś miałem jak to mówicie PDL gładkie w typie wystawowym i koroniate dobrej klasy też latały , gołębie są stworzone do latania jeśli nie to jastrząb jest po to żeby je jadł a najbardziej lubi te z wystaw.A tak naprawdę to nie prosiłem o opinie czy latają cz nie? jeśli kogoś to obraziło to z góry przepraszam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn gru 30, 2013 6:33 pm

Nie przejmuj się krytyką w dzisiejszych czasach przeważnie dobry gołąb jest zamknięty jak kanarek pod wolierą ,co nie znaczy że z takich ptaków nie wychowasz gołębi dobrze latających , miałem przypadek że młody wiedeński dobrej klasy wychowany przez gołębie wysoko lotne wrócił mi po sprzedaniu na drugi koniec miasta ,co do lotu to wcale nie odstawał od stada lotnego. Wszystko to tylko kwestia treningu ,starego ciężko rozganiać ale młodego to żaden problem nauczyć . Znam przypadek że pawiki wychowane prze pocztowe (naprawdę dobrej klasy )zapieprzały w pole na spore odległości razem z poluchami
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » wt gru 31, 2013 4:46 pm

Krytyka mi nie przeszkadza zawsze jakaś wymiana zdań może się czegoś nowego dowiem? tylko nie wiem po co siać takie bzdury że wiedeńskie nie latają jeszcze ktoś w to uwierzy prawie wszystkie gołębie będą latać tylko trzeba im to umożliwić a nie upychać po wolierach ,jak napisał pan zibert wszystko to tylko kwestia treningu.

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » wt gru 31, 2013 7:52 pm

Witam. Kol.adrian-a73 to może napisz jaki czas lotu i na jakiej wysokości latają Twoje ptaki. Jle sztuk puszczasz? i czy latają zwartym stadem czy rozproszone?.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » śr sty 01, 2014 1:22 pm

Tak naprawdę to nie odpowiedziałeś na moje pytanie tylko odbiegłeś od tematu ale jestem młody ustąpię,to jest forum dyskusyjne zadaje pytanie a wy jeśli chcecie i potraficie próbujecie rozwiać moje wątpliwości,wracają do odpowiedzi czy widziałeś gołębie trenowane jak latają w rozproszeniu na pułapie punktu?w stadzie nie przekraczającym 60 szt,na to ma wpływ sam właściciel to on prowadzi selekcie,odpowiednio karmi,obserwuje ptaki w locie,puszcza w odpowiednim czasie porze dnia,trzeba poświęcić trochę czasu nie wszystkim się to udaje,nie wystarczy kupić rasę wysokolotnych i myśleć że same będą latać.
Co do lotu to mam jedno pytanie czasem jak je spędzam idą na pułap stają a potem zaczynają się oddalać o jakieś 2km a potem wracają wiedeńskie tak robią to normalne PDL tak robiły a potem brakowało kilku stuk ale nie na takim pułapie.
Ja teraz już swoich ptaków nie trenuje ostatni raz latały 15.11.br,sprzedałem wszystkie nadwyżki zostawiłem 8par do rozpłodu same jeśli chcą to się podrywają i latają.
Jako starszy ode mnie posiadasz pewnie wiedzę na ten temat to dlaczego próbujesz mnie sprawdzać?

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » śr sty 01, 2014 4:03 pm

Witam. Po pierwsze kol.adrian sam w swoim poście napisałeś że:
możecie mi wierzyć lub nie latają i to ładnie
i po Twoim wpisie chciałem się dowiedzieć więcej na temat ich lotu? Jak długo latają, na jakiej wysokości, jaki styl lotu? itd. To że latają i to ładnie - jest pojęciem względnym, dla jednego lot 0,5 –1h to rewelacja, dla drugiego to dopiero rozgrzewka do lotu. Jestem hodowcą innych ras wysokolotnych i dlatego interesują mnie również dobrze latające inne rasy lotne. Powiem szczerze że u nas w Zagłębiu rasa ta praktycznie nie występuje i nigdy nie widziałem lotu tych ptaków.
Jako starszy ode mnie posiadasz pewnie wiedzę na ten temat to dlaczego próbujesz mnie sprawdzać?
Jestem daleki od tego żeby kogokolwiek sprawdzać. Ciekawy tylko jestem jak te ptaki radzą sobie w powietrzu?, ale odpowiedzi niestety nie otrzymałem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » śr sty 01, 2014 5:31 pm

Właśnie i tak będę zawsze ustępował nie,wysokość motyla lub wróbla miarki do nogi nie czepiałem,szybki lot czasami ostre zwroty nie wiem czemu,średni czas około 2h więcej mnie denerwuje może zostało mi to po PDL ale to są całkiem inne gołębie. pozdrawiam a zapomniałem dodać że w tym stadzie latają dwie pary innych gołębi jedną parą są widyny kosmate a drugą perłowe czy ma to jakiś w pływ na styl lub wysokość bo czas to mógł by jak dla mnie się skrócić,i właśnie widynka jako pierwsza zwykle się odrywa od reszty i je sprowadza na gołębnik.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sty 16, 2014 8:36 am

Nabyłeś coś ciekawego w Warszawie?
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » sob sty 18, 2014 9:34 pm

Na wystawie to nic,szukam dalej,pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz mar 04, 2018 9:12 am przez adrian-a73, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz sty 19, 2014 5:05 am

A ja zostałem przez przypadek właścicielem kilku wiedeńskich w kolorze niebieskim ,gładkich i łapciatych .Widziałem kilka szt białych w wczoraj u nas na wystawie
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » ndz sty 19, 2014 8:39 am

Od wystawy w warszawie zmalał mi jakoś zapał do jazdy,kiedyś kupie ładne ptaki a jak nie to wychowam coś po swoich wiadomo rzadko się zdarza żeby ktoś sprzedawał leprze sztuki a gorsze zostawiał w domu.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob sty 25, 2014 8:00 am

Jest jeszcze szansa w Poznaniu kupić dobre wiedenskie
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » sob sty 25, 2014 7:04 pm

Kolego zbiter będziesz na tej wystawie? i będziesz szukał ładnych sztuk?ja nie wiem zobaczę może,jestli tak to i tak będę musiał kupić parę bo ja już mam wszystkie gołąbki w parach.

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » śr lip 09, 2014 8:08 pm

Panowie czy gołębie wiedeńskie ze szkolenia na pierwszej stronie gołębnika są ptakami bliskimi wzorcowi,czy zostały użyte do celów treningowych?
pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony ndz mar 04, 2018 9:14 am przez adrian-a73, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » wt paź 21, 2014 7:47 pm

Jeden z lepszych obcych dobrze że jeszcze są ludzie co potrafią wytrenować nawet kalekę, daje rade nawet z wiedeńskimi .
Załączniki
WP_002326.jpg
WP_002322.jpg
WP_001655.jpg
WP_001655.jpg (66.06 KiB) Przejrzano 6398 razy

adamwarszawa
Kontakt:

Post autor: adamwarszawa » śr paź 22, 2014 7:29 pm

nie wiem czy ten gołąb przypadkiem nie ma kataru

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » śr paź 22, 2014 7:53 pm

Dzięki za zwrócenie uwagi, ale on już nie jest u mnie ,raczej bym powiedział że był zdrowy chociaż zawsze mogę się mylić, zwykle chore sztuki nie latają.pozdrawiam

ODPOWIEDZ