Nowa książka o gołębiach rasowych.

Zjak
Kontakt:

Nowa książka o gołębiach rasowych.

Post autor: Zjak » śr sty 08, 2014 5:41 pm

W połowie stycznia tego roku, ma się ukazać nowa książka o gołębiach rasowych autorstwa prof. Uglorza pt. Barwny świat gołębi rasowych. Będzie to tom I, w którym zostały opisane rasy gołębi grupy I, II, III i IV. Rasy gołębi z dalszych grup zostaną opisane w następnych tomach.
Jest to informacja wstępna.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

grand.ix
Kontakt:

Re: Nowa książka o gołębiach rasowych.

Post autor: grand.ix » czw sty 09, 2014 2:21 pm

Czy coś na wzór Peterfiego? Bardzo przydała by się książka w tym stylu tylko bardziej aktualna.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw sty 09, 2014 9:16 pm

grand.ix pisze:Czy coś na wzór Peterfiego? Bardzo przydała by się książka w tym stylu tylko bardziej aktualna.
Masz rację, przydałaby się, tylko miałaby ok. 1000 stron i kosztowałaby kilka setek.......złotych.
I kto by ją kupił?

Ta jest jak najbardziej aktualna.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

grand.ix
Kontakt:

Post autor: grand.ix » pt sty 10, 2014 7:28 pm

Jeśli była by naprawdę dobra to i cena większa też była by do przełknięcia. Ale czekam z ciekawością, zobaczymy.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 10, 2014 7:55 pm

Samo nazwisko autora jest w tym wypadku gwarancją najwyższej jakości. Każdy, kto czytał Jego artykuły w "Wolierze" i biuletynie "Gołębie" doskonale wie, ze warto książkę kupić. Ja kupię na pewno.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt sty 10, 2014 9:33 pm

Ja zamówiłem już pół roku temu :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 10, 2014 10:06 pm

Niestety nie wiedziałem że książka w ogóle jest w planach ale chętnie przeczytam.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » sob sty 11, 2014 2:49 pm

Gdzie moźna kupić?

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob sty 11, 2014 7:25 pm

adammo87 pisze:Gdzie moźna kupić?
Na razie nigdzie, bo książka jest w drukarni.
Dla dwóch wyżej zainteresowanych postaram się mieć książkę w Kielcach.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » sob sty 11, 2014 8:28 pm

Ile stron będzie miała? Czy będzie to wyłącznie atlas ras?

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn sty 13, 2014 7:27 pm

Tom I będzie miał 224 strony w formacie B5, a resztę napisałem w pierwszym poście.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » pn sty 13, 2014 10:42 pm

Oglądałem wczoraj w Warszawie na stoisku na Wystawie piękny duży album za 240zł wydawnictwo nie napiszę jakie .Niby wszystko w porządku byłem zainteresowany nim od dłuższego czasu ...ale jak zobaczyłem stronę z gołębiami które mnie interesują z racji że akurat je hoduję i wystawiam to strasznie się zdziwiłem . Zdjęcia ptaków są ale gołębi klasy miernej stary typ,stary wzorzec no i nieaktualne dane np nr obrączki.Od 2009 roku ma być obrączka nr 8 przy innych rasach z innych grup też są aktualizacje wzorców ale tego tam nie ujęto .Dobrze że nie kupiłem .Myślę że w tematycznych wydawanych kolejno tomach akurat tej książki autorzy unikną jakiś wpadek.Wiem że cała ta procedura wydawnicza trwa jakiś okres ale myślę ze będzie dobrze no i cena aby była przystępna dla kieszeni .Czytelnictwo w dobie internetu powoli upada "pospolici" pseudo hodowcy też na pewno wolą tą kasę przeznaczyć na coś innego ale to już inny temat...

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw sty 16, 2014 9:43 pm

Chińczyk - w końcowych elementach wypowiedzi masz rację. Autor jest w stanie napisać dzieło na 1000 stron, tylko co dalej.......wiadomo, wszystko kosztuje.
Pierwotnym pomysłem autora było wydanie książki liczącej niewiele ponad 400 stron, ale w trakcie pisania okazało się, że jest materiał na napisanie więcej. Poza tym koszt oprawy takiej książki byłby stosunkowo wysoki, a tym samym i jej cena.
Po rozważeniu za i przeciw, autor doszedł do wniosku, że książkę można wydać w trzech tomach, w których będzie można opisać rasy gołębi z wszystkich dziewięciu grup. Wtedy cena każdego tomu będzie bardziej przystępna, a całość rozłożona w czasie. W tomie I jest opisane 80 ras gołębi.
Czy będą wpadki? jak na razie ich nie widać, są natomiast opisy i przykłady działań przyszłościowych dotyczących aktualizacji wzorców rasowych, o nowe ubarwienia czy rysunki. Z ostatniej wystawy w Lipsku są np.zamieszczone zdjęcia gołębi z klasy AOC, jak i również z pokazu.

Na pierwszej stronie Gołębnika, w Kwartalniku hodowcy nr 1, jest anons autora o książce. Zapraszam do zapoznania się z nim.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

emir
Kontakt:

Post autor: emir » pt sty 17, 2014 5:39 pm

Domyślam się że biuletynu ozhdi w Bielsko- Białej na gołębniku już nie będzie a zastąpi go internetowy kwartalnik pana Uglorza i Jakubanisa. Dobrze kombinuję?.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 17, 2014 6:35 pm

Jeżeli tak, to szkoda, w końcu w tej dziedzinie im więcej tym lepiej. Mimo wszystko nazwiska tak dobrych autorów są gwarancją wysokiej jakości więc dobrze, że taki kwartalnik na naszym bardzo skromnym rynku literatury gołębiarskiej się ukazał.Szkoda, że tylko kwartalnik.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » sob sty 18, 2014 10:31 am

To co dawniej wydawano w jednej książce teraz wydaje się w kilku za to bogato ilustrowanych. Przykładem są książki dla amatorów ogrodnictwa.
Kasa misiu, kasa. :mrgreen:
Dirko

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob sty 18, 2014 5:38 pm

Tak, zgadza się, biuletynu związkowego z Bielska już nie będzie. Zawsze tak jest, że coś się zaczyna i kończy.
Kwartalnik będzie miał szerszy zakres tematyczny i będzie otwarty dla każdego. Każdy może coś napisać w tematyce, która jest obecnie zasygnalizowana.
Redakcja jest otwarta na propozycje.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

emir
Kontakt:

Post autor: emir » ndz sty 19, 2014 7:29 pm

Tylko nie rozszerzajcie kwartalnika o psy i koty bo króliki jeszcze przetrawię ale psy i koty już nie.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt sty 21, 2014 8:14 pm

Wracając do tematyki wątku, chciałbym poinformować, że na wystawie w Kielcach, na hali F będzie stoisko Gołębnika, na którym będzie można zapoznać się z nową książką, Barwny świat gołębi rasowych, tom I - o ile zostanie dowieziona, i z Albumem gołębi rasowych.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » wt sty 21, 2014 8:19 pm

przepraszam nie zrozumiałem (zapoznać się )to znaczy kupić, dzięki
Ostatnio zmieniony śr sty 22, 2014 8:49 pm przez adrian-a73, łącznie zmieniany 2 razy.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt sty 21, 2014 9:57 pm

adrian-a73 pisze:Witam a kiedy będę mógł ją kupić i gdzie? pozdrawiam
Tak jak wcześniej napisałem, jak będzie dowieziona do Kielc, to w Kielcach na wystawie, a później nie wiem, ale przypuszczam, że wysyłkowo u autora.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

emir
Kontakt:

Post autor: emir » czw sty 23, 2014 6:56 pm

Zjak pisze:
adammo87 pisze:Gdzie moźna kupić?
Na razie nigdzie, bo książka jest w drukarni.
Dla dwóch wyżej zainteresowanych postaram się mieć książkę w Kielcach.

Pozdr.
No tak wystarczy nazwać Zjaka mistrzem fotografii albo być miłym jak panienka z okienka i już książka czeka, a pospólstwo niech stoi w kolejce.
Jak by nie patrzeć to jest to kumoterstwo.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz sty 26, 2014 10:04 pm

emir - masz rację. Pan Paweł i krzysiek zostali przyjęci po kumotersku. Posiedzieli, wypili kawę, przeprowadzone zostały rozmowy interesujące obie strony. Poza tym pan Paweł, jako nowy Mistrz Polski przez dwa dni był przyjmowany z najwyższymi honorami.
Grupa znanych sędziów otrzymała od autora autografy, ale były i przypadki, że znawcy tematyki gołębiarskiej podchodzili w pośpiechu po książkę, aby ich nikt nie zobaczył.
Takie jest życie.

Dla zainteresowanych książką - zostało mi kilka egzemplarzy, więc mogę wysłać lub można ją będzie nabyć w Lublinie na ostatniej wystawie gołębi w sezonie za miesiąc. Cena 45zł.

Pozdr
golebie.wombat.fc.pl

emir
Kontakt:

Post autor: emir » ndz sty 26, 2014 10:37 pm

Mimo że rozmowy były kumoterskie to jednak najważniejsze że były owocne, i gratulacje dla Lewep. :)

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt sty 31, 2014 8:01 pm

W niedzielę 2.02.2014 będę na pokazie gołębi Klubu P-WKHGW w Sarzynie, jeśli ktoś miałby ochotę obejrzeć książki to zapraszam.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

ODPOWIEDZ