rollery orientalne

łukasz l.
Kontakt:

rollery orientalne

Post autor: łukasz l. » śr lut 12, 2014 6:41 am

Witam. Poszukuję hodowców rollerów orientalnych. Szukam gołębi lotnych, akrobatycznych. Chętnie nawiążę kontakt z hodowcami tych gołębi. Pozdrawiam

Zjak
Kontakt:

Re: rollery orientalne

Post autor: Zjak » sob lut 15, 2014 1:01 pm

Wiem, że są hodowcy tej rasy w Polsce, ale pewnie utajnieni. Możesz napisać na adres mailowy z pierwszej strony Gołębnika, wiem, że pan Bogacz hoduje tę rasę gołębi.
golebie.wombat.fc.pl

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » ndz lut 16, 2014 10:22 am

Kolega Ślisz-sędzia z Giżycka także je miał

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn lut 17, 2014 11:25 am

Witam
Kolega Śliż. Miał, oddał kolegom z hodowcom z Giżycka. Lotne i niegłupie gołąbki. Sprzedawać nie chciał, bo w Niemczech płacił za nie coś po 50 euro za sztukę a u nas chcieli mu dawać po 50 zł. za parę. Więc nie dziwię mu się, że wolał oddać kolegom.
golebiewski

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » wt lut 18, 2014 7:09 pm

Proponuję wejść na stronę Klubu Gołębi Akrobatycznych. Tam znajdziesz hodowców faktycznie rolujących gołębi.

łukasz l.
Kontakt:

Post autor: łukasz l. » wt lut 18, 2014 7:15 pm

W Klubie HGWiA raczej nie znalazłem osoby, która by te gołębie hodowała. Dostałem kilka namiarów ale przeważnie są to osoby, które mają ptaki wystawowe a mnie interesuje lot tych ptaków.

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » śr lut 19, 2014 8:35 pm

Dałem ci namiar , dzwoniłes chociaż???????????. golabki u niego sa trenowane okragły rok , jak nie wierzysz możesz pojechac i obejżec w locie , a kolejna sprawa nie bardzo rozumiem pojecia ,,, wystawowy,,, wszystko zależy u jakiego hodowcy jest dana rasa .. Z najlepszych lotników czy akrobatów można zrobić nieloty , albo najłatwiej powiedzieć że wystawowy .Powodzenia w dalszym szukaniu .
klub-akrobatyczne.pl

łukasz l.
Kontakt:

Post autor: łukasz l. » śr lut 19, 2014 10:25 pm

Janusz3 dlaczego się oburzasz? Ja nikogo nie krytykuję. Skontaktowałem się z kilkoma osobami, z których są osoby które nie mają aktualnie nadwyżek, są też tacy którzy posiadają ptaki na sprzedaż. Pojęcie wystawowy odnosi się do ptaków, które są w hodowli wolierowej, nie korzystają z oblotów czy treningów itp. Rozmawiałem nawet z panem, który szczerze przyznał że hoduje te gołębie od kilku lat, wychował kilkanaście pokoleń ptaków, z których żaden nigdy nie opuścił woliery. Jest nawet jeden człowiek, który dość często wystawia te ptaki na allegro i nie tylko. Po kilku minutach rozmowy z nim facet stwierdził, że o locie tych gołębi to nic mi nie powie, bo on tak na prawdę się tym nie bardzo interesuje. Trzyma kilka ras. Podobają mu się z wyglądu, a młodych rocznie sprzedaje kilkadziesiąt szt.Pozdr.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw lut 20, 2014 10:16 am

Witam.
Kurcze, widzę że jak się użyje określenia wystawowe przy gołębiach lotnych czy akrobatycznych to dla niektórych scyzoryki w kieszaniach się otwierają. Pojęcie wystawowe choć nieprecyzyjne powinno określać tylko to, że takiego ptaka można pokazać na wystawie bez większego obciachu, gdzie tylko oceniany będzie na podstawie wyglądu. Wielu nadużywa tego zwrotu licząc, że lepiej się takie gołąbki sprzeda. Niestyty trzeba się na gołąbiach znać aby nie dać się obuć w ptaki ,,wystawowe".
Od chyba 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem 2 par rollerów, które na wystawach osiągały wysoką punktację. Czy wobec nich określenie wystawowe jest złym okresleniem? Są potomkami gołębi z najlepszych (wystawowo) hodowli z Niemiec, gołębi które chyba nigdy nie były ganiane.
Dostałem w prezencie od kolegi o którym wcześniej było wspominane. Wyhodowe z niemieckich przez niego, od czasu do czasu ganiane. Nie zatraciły zdolności lotu ani rollowania. Wielokrotnie u kolegi oglądałem i podziwiałem.
Po rozmnożeniu młode zamierzam ganiać a najlepsze z wygladu może i na wystawę czasami dać.
W tym miejscu mam prośbę do kolegów o pomoc w ustaleniu jak je określać? Czy one będą wystawowe czy lotne? Bez sensu, nie?
golebiewski

łukasz l.
Kontakt:

Post autor: łukasz l. » czw lut 20, 2014 12:48 pm

A czy wywrotki mazurskie są w większości obecnie gołębi wystawowymi, czy lotnymi? Ilu z pośród hodowców tych gołębi trzyma je na lot? Niech sobie każdy tłumaczy i interpretuje to po swojemu jak chce. Wyszedłem z tematem, że szukam gołębi z lotu, trenowanych, gonionych czy jakkolwiek inaczej to nazywając. Ideałem jest utrzymywanie gołębi, które są super wzorcowe i do tego świetnie latają charakterystycznie dla swej rasy, ale każdy kto trzyma gołębie lotne czy akrobatyczne wie, że nie zawsze idzie to w parze. Gołąb świetnie latający nie zawsze jest idealny ze wzorcem i na odwrót. Dla mnie ważniejszy jest lot tych gołębi niż ich wygląd. Mam też birminghamy, których też nie trzymam na ich wygląd. Mam kilka gołębi, które odbiegają od wzorca, np. dlatego że są na jasnych oczach, a nie pomarańczowych czy ciemnych. To co mam je skasować, pomimo że są świetnymi akrobatami?

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » czw lut 20, 2014 1:10 pm

Panie Golebiewski Pan wie że mam pan rollery orietalne bo Pan je widzial w locie i wie z jakiego żrodła pochodza i że były oceniane na wystawach , ale ci którzy np. maja je trzymane w woilerach, to do konca nie jestem przekonany czy te golebie sa typowe w rasie ,dlatego ze wiele ras jest bardzo podobnych do siebie , np , do rollera orietalnego (Sarajewski wywrotek ,Bułgarski wywrotek ,Lugoski wywrotek , wywrotek z Pazarczika). Tylko w niektorych rasach akrobatycznych po systematycznym wypuszczaniu możemy zauważyc jaka rasa lata na niebie. A wiem o tym doskonale bo przerabiałem przez kilka lat rollery angielskie , kupowalem gdzie sie da ,z Węgier ,Czech , Niemiec i zdecydowana większosc to z Polski i czasami tak było że od jednego hodowcy kazdy golab inaczej wywracał rolowal albo wogule nie rolowal z tego wniosek że po wygladzie nie potrafimy do konca określic czy to akrobatyczny czy nie. może ktos zapytac po cholere z tylu żródeł sprowadzałem ? . bo bardzo niski procent tych golebi nadawal sie do dalszej hodowli...Dla przykladu podam że na 150 szt wybralem 7 szt . Pisze to żeby uczulic kolegów którzy decyduja sie na zakup golebi akrobatycznych. Ludzie mówia co innego a golebie póżniej pokazuja na niebie co innego.
klub-akrobatyczne.pl

łukasz l.
Kontakt:

Post autor: łukasz l. » czw lut 20, 2014 1:24 pm

Święta racja.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw lut 20, 2014 2:59 pm

Jakby nie patrzeć, kiedy zabieramy się za hodowlę jakiejś rasy to trzeba zawsze zapłacić frycowe, zanim się dojdzie do dobrych gołębi i wiedzy o nich. Rzadko kiedy można dostać gotowy ,,produkt", szczególnie jeżeli ktoś chciałby powiązać cechy lotu z wyglądem. Kiedyś hodowcy to potrafili, dzisiaj jakby było z tym gorzej. Chodzi dla mnie szczególnie o rodzime rasy. W tym jest mizeria. Co do ras zagranicznych (rollerów) to one wydają się być podobne do siebie ale tylko wydają się. W Polsce natomiast stają się często faktycznie bardziej do siebie podobne. Ale to wina naszych hodowców, którzy często czy to z braku dostępu do gołębi konkretnej rasy czy innych przyczyn krzyżują gołębie do siebie podobne a będące odrębnymi rasami i wypuszczają później młode po nich między ludzi. Jeżeli ktoś nie widział oryginalnych ras to faktycznie może się na takie gołebie nabrać. To w uproszczeniu i zawężeniu tylko do wyglądu. Co do typowych cech związanych z charakterystycznym lotem różnych ras, niestety też trzeba widzieć to u gołębi oryginalnych a nie krzyżówek.
Ps. golebiewski to nick nie nazwisko.
golebiewski

ODPOWIEDZ